Nejkrásnější květiny na zahradních cestách: kvetou až do podzimu.

Vyberte si tyto krásné květiny, které ozdobí vaše zahradní cesty, a užijte si krásný výhled.

Chcete vylepšit svou zeleň? Okraje zahrady jsou ty, které si nejvíce zaslouží estetickou úpravu. Obavy však vzbuzuje fakt, že některé rostliny kvetou jen krátce. Naštěstí pro vás máme několik nápadů na nejlepší květiny, které budou zdobit vaši příjezdovou cestu po celou sezónu. Navíc příjemně voní.

Vysoká sedmikráska

Tato květina, známá také jako Leucanthemum maximu, je ideální pro ozdobení cestiček ve slunné zahradě. Má impozantní velikost, v dospělosti dosahuje výšky až 80 cm. Květní hlávka má průměr 4 až 8 cm. Existuje mnoho barevných variant této rostliny, ale můžete ji mít v bílé, modré nebo růžové barvě.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kami JeTady (@kami_je_tady)

Ložní prádlo růže

Tato odrůda květin je ideální pro vytvoření pěkné kytice růží, která přivítá vaše hosty při příjezdu. Květy tvoří velmi houževnatý trs, který je odolný vůči chladu a houbám. Kromě toho přidávají barevný nádech, například žlutý pro Golden Penny, bílý pro Edelweiss a růžový pro Queen Elizabeth. Pokud máte rádi voňavé růže, vyberte si odrůdu Friesia.

Čtěte také  Cibule a orchideje: Fantastické hnojivo z cibulových slupek během několika minut

Květina štěněte

Tato květina je dokonalou ozdobou štěrkového okraje. Nejenže se snadno pěstuje, ale také nevyžaduje velkou údržbu. Výsledek kvetení je však oslnivý po celé léto. Tato malá okrajová rostlina o výšce 40 cm může mít různé barvy: bílou, rubínově červenou, růžovofialovou atd. Nejčastější barvou je fialová. Chcete-li na zahradě dosáhnout pěkné kombinace, můžete použít různé barvy současně.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TiTania (@jilibon4e)

Růžová kopretina

Jedná se o další zázrak z čeledi hvězdnicovitých (Asteraceae). Je také známý jako osteospermum. Tato květina nevyžaduje častou zálivku, s výjimkou horkého počasí. Ještě lepší je pěstovat ji v odvodněné půdě. Abyste zajistili bohaté kvetení, doporučujeme čas od času odstranit odumřelé květy. Uvolníte tak místo pro nové výhonky. Všimněte si, že tato rostlina může kvést několik měsíců, zejména od května do října.

Čtěte také  Jak použít kávovou sedlinu proti mšicím?

Sage

Zakončíme ji šalvějí tuhou. I když má vaše půda velmi vysoký obsah vápníku, bude se jí v ní dařit dobře. Je přirozeně odolná vůči suchu, takže ji nemusíte často zalévat. Přesto tato jednoletá rostlina kvete velmi bohatě. Kromě toho se snadno množí a může dokonce tvořit tkaninu.

Máte potíže s výběrem nejlepší odrůdy květin? Vyberte si ten, který má vaši oblíbenou barvu nebo který na zahradě příjemně voní.

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z Zahrada