Nejlepší přírodní dezinfekční recept na čištění povrchů!

Hledáte účinný a zároveň zdravotně nezávadný způsob čištění povrchů?

Zde je recept na přírodní dezinfekční prostředek, který by vám s tím mohl pomoci. Jedná se o vysoce účinné řešení založené na zdravých složkách, které je velmi dostupné a levné. Pomocí této směsi můžete odstranit mikroby, zbytky a nečistoty bez použití produktů, které jsou toxické pro zdraví a životní prostředí.

Složky, které se používají

Pro tento recept na přírodní dezinfekční prostředek DIY budete potřebovat :

  • 3 lžičky jedlé sody,
  • 300 ml izopropylalkoholu na výrobu 1 litru dezinfekčního prostředku,
  • 600 ml bílého octa na vytvoření 1 litru dezinfekčního prostředku,
  • 5-10 kapek esenciálního oleje,
  • 1 láhev nebo 1 litrová láhev s rozprašovačem pro balení.
Čtěte také  Zde je návod, jak snadno a rychle vyčistit žaluzie! Postupujte podle průvodce!

Proč používat tyto složky pro přírodní dezinfekci povrchů?

Směs ingrediencí v tomto receptu vytváří přírodní dezinfekční prostředek, který je velmi účinný proti vápnu a mastnotě.

Bílý ocet je od svého vzniku známý jako přírodní víceúčelový čisticí prostředek. Vyniká svými odmašťovacími, odvápňovacími a skvrny odstraňujícími vlastnostmi. Navíc je stále velmi dostupný, protože ho najdete v místním obchodě s potravinami.

V případě isopropylalkoholu je jeho pověst při čištění spojena s jeho odmašťovacími vlastnostmi. Tato složka dokáže odstranit všechny mastné skvrny, které se hromadí na nerezové oceli, dlaždicích, oknech atd.

Jedlá soda je také velmi dostupnou ingrediencí a je vždy oslavována jako deodorant, prostředek proti plísním a odstraňovač skvrn. Po smíchání s alkoholem a bílým octem se může stát velmi účinným odstraňovačem vodního kamene.

Čtěte také  Jak odblokovat dřez pomocí jedlé sody?

Použití esenciálního oleje je u tohoto receptu nepovinné, ale přesto je velmi užitečné, pokud chcete svému povrchu dodat příjemnou vůni a zjemnit vůni ostatních ingrediencí. Některé druhy éterických olejů mají i další přednosti, které můžete využít při jejich používání. Tea Tree olej, citronový olej nebo borovicový olej je velmi účinný antibakteriální a antiseptický prostředek.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ISOKOR Bohemia (@isokorbohemia)

Příprava přírodního dezinfekčního prostředku

Příprava tohoto přírodního dezinfekčního receptu je velmi jednoduchá. Pokud dodržíte všechny kroky, zvládne to bez problémů každý. Nejprve je třeba smíchat jedlou sodu, alkohol a bílý ocet v litrové láhvi. Přidejte esenciální olej podle vlastního výběru, abyste zamaskovali vůni ostatních složek. Když jsou ingredience dobře promíchané, můžete dezinfekční prostředek nalít do lahvičky s rozprašovačem a snadno jej aplikovat. Lahvičku je třeba před každým použitím dobře protřepat, aby vznikl homogenní roztok.

Čtěte také  Nejlepší tip na čištění zrcadla bez zanechání stop (pro milovníky úklidu)

S výjimkou porézních povrchů, jako je kámen nebo mramor, je tento přírodní dezinfekční prostředek schopen vyčistit téměř jakýkoli typ povrchu. Můžete ji použít na pracovní desku v kuchyni nebo na umyvadla a stěny v koupelně. Za tímto účelem nastříkejte na daný povrch tento přípravek a poté jej ihned otřete čistou utěrkou z mikrovlákna.

 

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z DOMÁCNOST