Objevte nejlepší domácí hnojiva pro orchideje. Máte je v kuchyni a nic vás nestojí.

Kdo říká, že péče o orchideje je náročná? S těmito domácími hnojivy si můžete být jisti, že rostou v těch nejlepších možných podmínkách.

Máte ze všech květin nejraději orchideje? Máte jich doma vůbec hodně? Královna všech květin je velmi oblíbenou okrasnou rostlinou, která je víceméně nenáročná na údržbu. Aby půvabně kvetla, je třeba ji čas od času přihnojovat. Jaký druh hnojiva však zvolit? Má orchidej specifické požadavky? Pokud nemáte rádi chemikálie, zde je několik přírodních hnojiv, která si můžete vyrobit sami.

Hnojení orchidejí: opatření, která je třeba dodržet

Než začneme mluvit o hnojivech, měli byste nejprve vědět, v čem spočívá péče o tuto pokojovou rostlinu. Musíte ji umístit na místo chráněné před sluncem. Rostlinu zalévejte tak, že jednou týdně umístíte květináč na 30 minut do misky s vodou. To mu umožní čerpat vlhkost, kterou potřebuje k přežití.

Čtěte také  Druhy trav: vlastnosti, použití a péče

Aby rostlina dobře rostla, je třeba ji každé 3 měsíce nebo 4 zálivky přihnojovat. Můžete použít speciální hnojivo z obchodu. Můžete však zvážit i domácí hnojiva. Ty by měly obsahovat dostatečnou dávku dusíku, aby podpořily vývoj listů, stonků a květních výhonků. Měly by také obsahovat značné množství fosforu pro zdravé kořeny. Kromě toho je draslík potřebný pro bohatou tvorbu květenství.

Máte-li problém se škůdci orchidejí nebo jiných rostlin, zjistěte, jak se zbavit škůdců, kteří napadají rostliny? Jednoduše použijte produkty, které máte doma.

Naše nápady na domácí hnojiva

Mléčný elixír

Mléko obsahuje dusík, draslík, vápník a hořčík. Pro použití jako hnojiva ho potřebujete čtvrt litru. Smíchejte ho s litrem vody a zalévejte jím orchidej.

Čtěte také  Nejkrásnější květiny na zahradních cestách: kvetou až do podzimu.

Brambory, banány a cukr

Brambory jsou vynikajícím zdrojem draslíku a fosforu. Pro přípravu receptu je třeba kůže uvařit. Šťávu sbírejte a nechte ji vychladnout. Zalévejte jím rostlinu, abyste podpořili její kvetení. Vodu z vařených brambor můžete dále obohatit špetkou cukru a banánovou slupkou. Poté směs smíchejte s čistou vodou v poměru 1:1. Tekutina bude sloužit jako přízdoba, dokud nedosáhnete plného květu.

Melasa pro více energie

Chcete-li orchidejím po období vegetačního klidu pomoci vykvést, můžete je přihnojit melasou. Jedná se o přírodní sladidlo bohaté na draslík. Smíchejte jednu čajovou lžičku melasy se 2 šálky vody. Pak použijte všelék jako ozdobu rostliny.

Rýžová voda pro doplnění vitamínů

Voda z hnědé rýže si po uvaření zachovává mnoho vitaminů, včetně thiaminu, riboflavinu, niacinu a kyseliny listové. Výluh používejte k zalévání rostlin každých 14 dní. Výluh by však měl mít pokojovou teplotu a při každém zalévání by se měly použít pouze 2 polévkové lžíce tekutiny.

Čtěte také  Jaké květiny vysadit na podzim? Cibuloviny, trvalky a letničky je nejlepší vysazovat v září a říjnu!

Drcené a sušené kuřecí kosti

Ty obsahují velké množství draslíku a vápníku. Pro použití jako hnojivo je třeba je usušit a rozemlít na prášek. Poté je můžete rozprostřít v květináči orchideje. Orchidej tak získá větší sílu.

 

 

 

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z Zahrada