Páchne vám oblečení po praní? 4 tipy, jak odstranit plíseň z těsnění pračky

Není neobvyklé, že se v pračce objeví zatuchlý nebo plesnivý zápach. Naštěstí se nejedná o závažný problém a lze jej snadno odstranit několika úpravami.

Pokud jste si všimli, že vaše oblečení po vyprání nepříjemně zapáchá, je to znamení, že je třeba pračku důkladně vyčistit. Ve stroji se množí plísně, zejména na gumových částech, a vydávají tyto nepříjemné pachy. Existují jednoduché tipy pro účinné čištění pračky. Používají se běžné produkty, které lze snadno najít na trhu.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by (@vonava_ekologie)

Voda, citronová šťáva a šálek peroxidu vodíku

Domácí dezinfekci si můžete vyrobit smícháním 3 litrů vody s půl šálkem citronové šťávy a šálkem peroxidu vodíku. Citron je velmi účinný čisticí prostředek nejen na plísně, ale také na odstranění jakýchkoli jiných usazenin ve vašem stroji, které mohou podporovat růst plísní. Peroxid vodíku je naopak antiseptikum. Zničí mikroorganismy v pračce. K čištění gumových těsnění pračky použijte hadřík navlhčený touto směsí. U kanálků nalijte malé množství do prostoru pro prádlo a spusťte pračku. Poté přestaňte a opláchněte je horkou vodou, abyste odstranili případné plísně z těsnění.

Čtěte také  Jakých je 5 tipů na čištění roštů trouby, aby vypadaly jako nové?

Horká voda s bílým octem

Bílý ocet je velmi účinný při úklidu v domácnosti a zejména v boji proti plísním. To provedete tak, že do bubnu nalijete 5 litrů bílého octa a spustíte stroj na vysavač s horkou vodou o teplotě 40 až 50°. Směs zlikviduje plísně.

Kyselina citronová

Kyselina citronová je stejně jako citron velmi účinný čisticí prostředek. Má schopnost bojovat proti plísním a nepříjemným pachům. Do bubnu nalijte 8 lžic kyseliny citronové. Zapněte přístroj a nastavte teplotu na 95°. Tento proces odstraní z pračky plísně a nepříjemný zápach, který produkují. Poté je opláchněte, abyste odstranili nečistoty.

Čtěte také  Zde se dozvíte, jak vyčistit filtry odsavače par, abyste odstranili mastnotu.

Roztok bělidla a horké vody

K čištění pračky je také možné použít bělidlo. Tato možnost přichází v úvahu, pokud všechny ostatní použité prostředky nevedou k odstranění plísní a nepříjemného zápachu. K tomu je třeba smíchat bělidlo s horkou vodou a vyčistit gumová těsnění. Doporučené dávkování této směsi je jeden litr horké vody na jeden litr bělidla. Uvědomte si, že toto řešení je až poslední možností. Jelikož je známo, že bělidla mají negativní dopad na životní prostředí, snažte se stroj čistit pokud možno rozložitelnými prostředky.

Pravidelné čištění pračky jednou týdně je dostačující. Omezíte tak růst plísní a zabráníte nepříjemnému zápachu způsobenému plísněmi.

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z DOMÁCNOST