Pěstovat plevel je možné i bez únavy! Zde je několik užitečných tipů.

Objevte nejlepší techniky pro snadné odplevelení.

Sníte o čisté zahradě bez všude rostoucího plevele? Při pravidelné údržbě je to možné. A nemusíte k tomu vynaložit mnoho úsilí. Abychom vám pomohli, poskytli jsme vám v tomto článku několik tipů.

Proč tráva?

Plevel na zahradě roste neuvěřitelně rychle. Pokud se jich rychle nezbavíte, mohou během chvíle ovládnout celou zahradu. Přesto odebírají živiny, které mají sloužit k výživě vaší výsadby. Proto je třeba rychle najít řešení, jak je zcela vymýtit.
Pokud víte, jak pracovat chytře, může být tento úkol naštěstí méně namáhavý a časově náročný. Poskytneme vám také několik účinných tipů.

Jak vyrobit domácí přípravky na hubení plevele?

Než vám nabídneme několik receptů na domácí přípravky na hubení plevele, je důležité poznamenat, že důrazně nedoporučujeme používat chemické přípravky na hubení plevele. Tyto produkty jsou škodlivé nejen pro rostliny, ale mají také negativní dopad na životní prostředí. Proto se rozhodněte pro ekologické výrobky, které si můžete sami vyrobit.

Čtěte také  Jak pomocí prášku do pečiva nadobro vyhnat mravence ze zahrady?

Zde je několik přírodních produktů, které můžete použít. Nemusíte hledat daleko, protože je pravděpodobně najdete ve své kuchyni.

Přípravek na hubení plevele z bílého octa

Pro tento první recept budete potřebovat 3 ingredience: bílý ocet, hrubou sůl a vodu.

Pokud jde o množství, použijte :

  • 5 litrů vody
  • 1 kg hrubé soli
  • 1 litr bílého octa

Tyto tři složky jednoduše smíchejte v nádobě. Poté touto směsí posypte zaplevelenou oblast.

Upozornění: Do směsi nepřidávejte příliš mnoho soli, protože tato složka může půdu vyčerpat. To ovlivní i další rostliny.

Hydrogenuhličitan sodný

Jedlá soda je základní složkou při ošetřování rostlin. Můžete ji také použít k rychlému odplevelení půdy. Nemusíte ji míchat s jinými přísadami. Jednoduše jej naneste na ošetřovanou oblast. Tuto metodu doporučujeme pro odstranění plevele uvízlého mezi podlahovými krytinami.

Čtěte také  Nejkrásnější květiny na zahradních cestách: kvetou až do podzimu.

Voda na vaření brambor

Na závěr si dáme tento velmi jednoduchý recept. Spočívá ve vaření brambor. Voda získaná při vaření slouží jako přírodní prostředek na hubení plevele. Cílem je spálit kořeny a listy plevelů. Problémem této metody je, že vyžaduje mnohem více trpělivosti. Abyste dosáhli výsledků, je třeba použít 2 až 4 přípravky.

Použití mulče k přirozenému odplevelení

Mulčování je jednou z nejúčinnějších přírodních technik přirozeného odplevelování zahrady. K výrobě mulče použijte posekanou trávu nebo rozdrcené živé ploty. Pokud chcete omezit zakořenění semen roznášených větrem, zvolte zbytky borové kůry nebo minerální mulč.

Tímto rostlinným materiálem pak můžete pokrýt půdu. Tyto mulče vyživují půdu a zároveň ji chrání před suchem a mrazem.

Čtěte také  Jak pěstovat zeleninu bez kopání? Je to snadné a téměř bezpracné - žížaly to milují!

Mulčování má však i některé nevýhody. Pokud se nepoužívá správně, může zabránit provzdušnění půdy. Kromě toho podporuje růst některých rostlin, například svlačce. Svazenka však na zahradě hledá hluboké kořeny.

Dbejte proto na to, abyste u paty rostlin položili přiměřené množství mulče, aby nedošlo k zadušení půdy.

Co bariérové rostliny?

Některé rostliny mohou působit jako bariéra proti plevelům. Jsou velmi dominantní, takže neponechávají žádný prostor pro růst plevelů. Zde je několik příkladů těchto bariérových rostlin

  • Třezalka tečkovaná ;
  • šalvěj; – levandule
  • levandule
  • plíživý rozmarýn;
  • rockrose.

Pozor na některé rostliny…

Pečlivě vybírejte rostliny, které na zahradě vysadíte. Vytrvalé rostliny, jako je ostrožka nebo některé aromatické rostliny, například fenykl, se velmi rychle množí.

Abyste zabránili jejich pronikání na zahradu, pravidelně je okopávejte. Tím se půda udrží v chladu.

 

 

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z Zahrada