Potřísněné koberce nebo předložky? Zde jsou 3 jednoduché a účinné způsoby, jak je odstranit.

Koberce a předložky jsou skutečným hnízdem drobného hmyzu a prachu a vyžadují pravidelnou údržbu.

Proto je vhodné vysávat podlahu alespoň dvakrát týdně. Ale při nešikovnosti mladých i starých může dojít ke katastrofě: ke skvrně. A zajímá vás, jak ji vyčistit? Přemýšlíte o koupi nového koberce? Nepropadejte panice! Připravili jsme pro vás tři jednoduché a účinné tipy na odstranění skvrn. Příjemné čtení!

Odstraňování skvrn na koberci pomocí soli

Co může být pro odstranění skvrn z koberce nebo předložky jednodušší než sůl? Tato složka je stejně účinná jako chemické látky. Stačí, když na skvrnu (skvrny) nasypete dostatečné množství soli. Po několika hodinách čekání nezapomeňte koberec vyluxovat. Váš koberec bude stejně čistý jako první den.

Čtěte také  Důvod, proč dát do pračky kouli z hliníkové fólie!

Máš to! Pro údržbu domácnosti je sůl ideální alternativou průmyslových výrobků pro domácnost. Je totiž úspornější a ekologičtější než druhá varianta. Kromě toho, že odstraňuje skvrny, dezodoruje, dezinfikuje, a dokonce odhánějí negativní vlny (podle některých názorů). V duchovním smyslu by se pomocí soli a vody při čištění domu očistila veškerá negativní energie.

Odstraňování skvrn pomocí jedlé sody

Účinnost jedlé sody je při domácích pracích prokazatelná. Je také účinným řešením pro odstranění nepříjemných pachů z myčky. Jeho použití je však také jednoduchým a účinným způsobem, jak odstranit skvrnu z koberce nebo předložky. Chcete-li koberce a předložky čistit chemicky, nejprve se ujistěte, že jsou dobře vysáté. Poté ji posypte hydrogenuhličitanem a nechte ji dvě hodiny působit. Poté vysajte, abyste odstranili jedlou sodu.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par AYETO Eco (@ayetoeco)

V případě mastnoty, oleje nebo prostého odstranění nečistot můžete použít i tento postup:

  • Z 2 lžic hydrogenuhličitanu a 1 lžíce vody vytvořte pastu.
  • Tuto pastu vetřete na skvrnu.
  • Nechte ji uschnout.
  • Vysušenou pastu vysajte.
Čtěte také  Jak odblokovat dřez pomocí jedlé sody?

Před použitím pasty je vždy dobré ji vyzkoušet na malé ploše koberce nebo předložky.

Chemické čištění speciálními přípravky na koberce a předložky

Na trhu existuje široká škála specifických produktů, které jsou velmi účinné pro chemické čištění koberců a předložek. Podívejte se do obchodů nebo na specializované webové stránky. Snadno najdete ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám a materiálu, z něhož je váš koberec vyroben. Tyto přípravky obsahují rozpouštědla, která koberci navrátí původní barvu a téměř nový stav.

 

 

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z DOMÁCNOST