Rajčata potřebují ke zrání sílu: čím hnojit pro maximální výnos?

Brzy bude konec léta. Před příchodem podzimu je důležité pohnojit půdu, aby rajčata dozrála!

Rajčata se obecně sázejí od března do poloviny května. Protože rajčata mají ráda teplé počasí, lze je pěstovat, jakmile přestanou hrozit mrazy. Aby se rajčata po návratu počasí těšila dobré úrodě, potřebují dostatek tepla a slunečního svitu.

Dávají také přednost dobře obohacené půdě a správnému množství zálivky. Pokud jim chybí živiny, úroda nebude bohatá a rajčata nebudou mít svou lahodnou chuť. Chcete-li úspěšně zasadit rajčata a získat krásná a šťavnatá rajčata, musíte jim trochu pomoci, aby dozrála. Za tímto účelem pečlivě vybírejte hnojivo!

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par @domacizelva

Hnojení půdy přírodními hnojivy

Zjistěte, jak z cibulových slupek a dřevěného popela vyrobit zcela přírodní a organické hnojivo pro vaše rajčata.

Čtěte také  Co zasít nyní a co zasadit na záhony pro sklizeň na podzim a v zimě?

Cibulové slupky

Nevyhazujte cibulové slupky do koše! Neplýtvejte živinami, které vaše rajčata milují. Cibulové slupky totiž obsahují velké množství živin a mají úžasné vlastnosti, které z nich činí vynikající hnojivo.

Obsahují flavonoidy, karotenoidy, hořčík, draslík, železo a vitaminy E a C. Používají se jako hnojivo pro rajčata a stávají se zdrojem základních živin pro jejich dozrávání.

K výrobě tohoto zázračného hnojiva použijte hrst cibulových slupek. Vařte ji 10 minut s 5 litry vody. Po vychladnutí směs sceďte a odvar zřeďte vodou. 2 litry nálevu stačí na 10 litrů vody. Touto směsí zalévejte rajčata 2 až 3krát během sezóny.

Popel: cenné minerální hnojivo

Dřevěný popel je skutečným zdrojem živin.
Poskytuje minerální látky, stopové prvky a další chemické prvky, které jsou pro rostliny prospěšné, včetně fosforu, draslíku a vápníku. Tyto prvky podporují růst a tvorbu plodů.

Čtěte také  Jak rychle dozrát rajčata? Objevte jednoduchý trik

Popel je proto ideálním hnojivem pro výsadbu rajčat. Použití popela v hnojivu podpoří vývoj kořenů, posílí stonky a udrží listy rajčat zelené. Živiny obsažené v dřevěném popelu navíc zajišťují krásná a zralá rajčata.

Samotný popel můžete použít zředěný vodou. Můžete jej také kombinovat s cibulovým odvarem. 2 polévkové lžíce dřevěného popela stačí na 5 litrů odvaru.

Péče o rajčata: jak odpuzovat škůdce?

Péče o rajčata znamená také jejich ochranu před různými chorobami a škůdci, kteří je mohou oslabit. Cibulový odvar je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak odpuzovat nežádoucí škůdce na rajčatech.

Slupky cibule obsahují sloučeniny síry a alicin, které odpuzují parazity a bakterie. Na 5 litrů odvaru můžete také přidat 30 g nastrouhaného pracího mýdla, lžíci jedlé sody a lžíci rostlinného oleje. Jakmile je odvar proti parazitům dobře promíchaný, jednoduše rajčata postříkejte.

Čtěte také  Co sklidit před mrazy a kterou zeleninu nechat na zahradě až do zimy?

Nejvhodnější doba pro aplikaci tohoto postřiku je těsně po výsevu. Lze jej však použít i v období květu a při žlutých listech. Kromě toho, že se zbavuje drobných škůdců, má tato směs také posilující účinky, které pomáhají rajčatům dobře dozrát. Popel má také přirozené fungicidní a dezinfekční vlastnosti a pomáhá předcházet některým nemocem.

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z Zahrada