Solná lampa: návod, jak ji vyčistit bez poškození, aby vždy zářila

Solná lampa není pouhým dekorativním předmětem, ale je v domácnosti velmi užitečná.

Přináší světlo a čistí negativní energie, které kolem něj kolují. Je proto normální, že se o něj chcete postarat. Tento kámen je však velmi křehký a citlivý na vlhkost. Při odstraňování nečistot, které se na jeho stěnách usazují, je proto třeba být velmi opatrný. Níže se dozvíte, jak ji vyčistit, aniž byste ji poškodili.

Čištění solné lampy

Přestože solná lampa čerpá vlhkost ze vzduchu, není na vodu citlivá. Při čištění nezapomeňte zkontrolovat množství použité vody. Ideální je lehce navlhčit velmi měkký hadřík teplou vodou a poté jej jemně otřít, abyste odstranili prach a nečistoty. Pokud lampa kape, můžete na stopy po kapání trochu zatlačit. Pokud tomu tak není, postačí k dobrému vyčištění měkký suchý hadřík. Důrazně nedoporučujeme vkládat solnou lampu do myčky nádobí nebo používat mýdla k odstranění kapek. To by mohlo sůl poškodit. Před čištěním také dbejte na to, abyste svítidlo odpojili ze zásuvky, abyste předešli riziku zkratu. Nezapomeňte ji však rychle zapojit zpět. Teplo pomáhá odstranit vlhkost z mokrého hadříku.

Čištění solné lampy

Himálajská sůl je vysoce absorpční a dokáže ze vzduchu odvádět částice a záporné ionty. Solná lampa vyrobená z tohoto materiálu slouží k vyhánění negativních energií z místa nebo místnosti. Aby mohla tuto funkci plně plnit, je třeba ji pravidelně dobíjet nebo čistit. K tomu můžete použít metodu fumigace pomocí tyčinky Palo Santo nebo listů bílé šalvěje. Můžete také zapálit kadidlo nebo vonné svíčky a umístit je do blízkosti lampy.

Čtěte také  4 snadné způsoby čištění zčernalé paluby

Údržba solné lampy

Pokud je solná lampa umístěna v místech s příliš velkou vlhkostí, začne prosakovat. Na stěnách lampy se brzy objeví kapky, které se velmi obtížně odstraňují. Abyste lampu udrželi v čistotě, neinstalujte ji do koupelny nebo kuchyně. Ujistěte se, že žárovka je dostatečně silná, aby kámen zahřála a odstranila případnou vlhkost. K tomuto účelu byste měli použít lampu o výkonu 20 wattů.

 

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z DOMÁCNOST