Toalety : Zde jsou naše nezastavitelné tipy, jak vybělit toalety za méně peněz!

Je důležité dodržovat bezvadnou hygienu. Abychom však měli velmi dobrou hygienu, a byli tak zdraví, je nezbytné, aby naše zařízení v domě bylo dokonale čisté a my si mohli užívat maximální hygieny. Mezi hygienická zařízení v našich domovech můžeme počítat toalety, které používáme každý den. Proto se na nich snadno vytvoří určité skvrny. Nebojte se však, existuje mnoho způsobů, jak vybělit toaletu.

Jak se do záchodové mísy dostanou skvrny od nečistot?

Než vám prozradíme různé levné triky, jak se zbavit různých skvrn, které se mohou nacházet na dně vaší záchodové mísy, je důležité vědět, odkud se berou a proč tam jsou. Většina skvrn, které se nacházejí na dně toalety, nejsou v rozporu s tím, co si možná myslíte, skvrny od špíny. Co to tedy je? Skvrny na dně záchodové mísy nejsou nic jiného než skvrny od vodního kamene.. A ty nevznikají kvůli špatnému čištění toalety, ale kvůli tvrdému odtoku vody.

Čtěte také  Jakých je 5 tipů na čištění roštů trouby, aby vypadaly jako nové?

Při splachování tvrdé vody totiž vznikají skvrny od vodního kamene. Tento jev můžete pozorovat na toaletách, ale také v konvicích, sprchových dlaždicích nebo dokonce ve vodovodním kohoutku.. Skvrny od vodního kamene jsou většinou bílé, ale mohou být i hnědé nebo dokonce zelené, protože v toaletě je velké množství hořčíku a vápníku.

Nyní, když znáte původ různých skvrn, které můžete najít na dně záchodové mísy, můžete se po nich začít pídit, je čas odhalit několik tipů, které vám pomohou se jich zbavit.a to vše za nižší cenu.

Ocet, účinné řešení pro bělení dna toalety

Když většina lidí slyší toto řešení, málokdo mu skutečně věří. Ale zamyslete se znovu, ocet je velmi účinným řešením pro bělení dna záchodové mísy. Chcete-li vyčistit povrch záchodové mísy octem, je nejdříve důležité, abyste záchodovou mísu co nejvíce vydrhli záchodovou štětkou, a usnadnili tak následné působení octa.

Čtěte také  16 věcí, které můžete dělat s myčkou nádobí

Po dokončení tohoto kroku je třeba nalít do toalety litrovou láhev octa, který se bude nechte ji alespoň 3 hodiny stát aby byla tato metoda účinná a aby měl ocet čas působit na skvrny na dně mísy. Abyste však z této metody vytěžili maximum, většina odborníků doporučuje nechat ocet na dně mísy přes noc.

Kyselina citronová, radikálový roztok

Když slyšíme název tohoto řešení, můžeme se ptát, zda není příliš silné a zda nehrozí poškození toalety. Nebojte se, kyselina citronová je pravděpodobně jedním z nejlepších řešení pro odstranění hnědých vápenatých skvrn ze dna toalety, ne-li tím nejlepším. Je však důležité, abyste tento výrobek používali správně a nedošlo k nepříjemným překvapením.

Čtěte také  Jak můžete oživit své stříbrné šperky?

Před uložením kyseliny citronové na dno záchodové mísy je důležité nejprve spláchnout toaletu a teprve poté nalít do záchodové mísy horkou vodu. Po provedení těchto úkonů můžete na dno toalety nalít minimálně 250 ml kyseliny citronové. Nejlepší je nechat kyselinu citronovou na dně záchodové mísy přes noc. aby operace byla co nejefektivnější

Pomocí těchto dvou metod budete moci odstranit vápenaté skvrny ze dna toalety.

Obsah

Davida

David je šéfredaktorem serveru Naturama.cz. Jeho úkolem je motivovat a vést redakční tým k vytváření kvalitních a aktuálních informací o všech oblastech života v domácnosti a zahradničení.
David je také velkým milovníkem přírody a vždy se snaží být v kontaktu s přírodním prostředím. Je členem místního ochranářského spolku a angažuje se v boji za ochranu a zmírnění klimatických změn.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z DOMÁCNOST