Věděli jste, že se můžete obejít bez změkčovačů tkanin, a přesto budete mít z pračky čisté a měkké oblečení?

Jaká je to radost vklouznout do super měkké postele nebo si obléknout útulné oblečení! Ale i přes veškerou snahu se zdá, že vaše prádlo je drsné jako juta, přestože sníte o hebkosti. Zde jsou naše tipy pro jemné prádlo bez změkčovadel.

To je možné s několika netušenými přísadami ve vaší kuchyni.

Kromě změkčovačů tkanin a jejich dlouhého seznamu chemických složek existují i jiná řešení, jak provonět a změkčit oblečení. Můžete je vyměnit za nesourodé přísady a získat stejnou měkkost pro své oblečení. Cílem je vyrobit přírodní domácí změkčovač tkanin. Abychom zjistili, jak na to, zaměřme se na metodu.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by (@m.m.m.family)

Základní informace pro výrobu domácího změkčovadla tkanin

Vyrobit si vlastní změkčovač tkanin je hračka. Můžete si ho udělat doma a použít ingredience, které najdete ve své kuchyni. Navíc potřebujete jen málo komponentů a žádné chemikálie. Prádlo můžete také provonět vůněmi podle vlastního výběru. K použití tohoto domácího změkčovadla budete potřebovat následující položky:

  • Bílý ocet,
  • Soda bikarbona,
  • Voda,
  • Esenciální olej s vaší oblíbenou vůní: levandule, vanilka atd.
Čtěte také  Kdy je třeba v chladných dnech otevřít okna, aby se místnosti správně větraly?

Připravte si změkčovač tkanin: postupujte podle návodu!

  1. Vezměte plastovou nádobu a zřeďte dvě odměrky vody s půl šálkem bílého octa.
  2. Postupně přidávejte jedlou sodu v poměru jedna polévková lžíce na každou odměrku octa (směs bude mírně šumět).
  3. Po ustálení šumivých látek směs dobře promíchejte lžící.
  4. Přidejte do směsi několik kapek esenciálního oleje.
  5. Nakonec nalijte domácí změkčovač tkanin do nádržky pračky.

Několik tipů, jak prát oblečení bez poškození

Mnoho lidí si stěžuje, že se jejich oblíbené oblečení po vytažení z pračky poškodí. Ne vždy je to však chyba stroje. Přečtěte si našich 7 tipů pro optimalizaci praní v pračce. Můžete také použít tyto tipy, abyste se vyhnuli nepříjemnostem.

Čtěte také  Jak udržujete stěny svého domu, uvnitř i zvenčí?

Pečlivě si přečtěte návod k obsluze pračky

Tento krok mnoho lidí vynechává. Je však vhodné tak učinit, protože každá pračka má své vlastní vlastnosti a specifické prací programy.

Zkontrolujte štítky na každém oděvu

Ty poskytují více než jen informace o velikosti a složení oděvu. Poskytují také cenné informace o pokynech a tipech pro praní. Každé políčko a ikona na štítku má svůj význam: typ praní, teplota, cyklus, žehlení atd.

Třídění oblečení podle barvy

Abyste zabránili odbarvení oblečení, vždy tříděte bílé, světlé, tmavé nebo černé barvy. Nezapomeňte také prát odděleně oblečení z jemných tkanin.

Praní podle typu tkaniny

Měli byste zvolit vhodný program pro vaše oblečení s ohledem na informace na štítku a konfiguraci pračky. Lidé obecně používají 2 až 3 základní programy, aniž by rozlišovali mezi bavlnou, hedvábím a syntetickými tkaninami. Pro zachování jejich kvality je však lepší zvolit specifické programy, aby měly prospěch z nejvhodnějšího typu praní a odstřeďování.

Čtěte také  Nejlepší tip na čištění zrcadla bez zanechání stop (pro milovníky úklidu)

 

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z DOMÁCNOST