Vyberte si podzimně zajímavou popínavou květinu, která obohatí váš exteriér!

Ozdobte svou podzimní zahradu popínavými rostlinami, které budou působit okázale a majestátně!

Zahrada může být v jednotlivých ročních obdobích obzvláště krásná. Například na podzim ji lze doplněním popínavými rostlinami proměnit v okouzlující místo s explozí teplých barev, vůní a ovocných chutí. Ty udávají tón vašim fasádám, pergole nebo altánu. Zájemci o jejich pěstování si mohou prohlédnout naši nabídku robustních popínavých rostlin pro podzim.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par Sylvie (@jasss_21k)

Clematis terniflora

Tato dlouho kvetoucí rostlina kvete od srpna až do prvních mrazů. Je atraktivní svými malými bílými květenstvími s fialovými okraji a hvězdicovitým tvarem. Její polozelené, stříbřitě pruhované listy poznáte podle toho, že jsou zelené a lesklé. V době květu se objevují krásné stříbřitě opeřené plody. Je to velmi dekorativní rostlina, která rychle roste a vyžaduje hodně místa, ve stínu i na slunci. Je velmi odolná, lze ji pěstovat v úrodné, vlhké půdě.

Čtěte také  Kdy a jak správně stříhat rajčata pro šťavnaté plody?

„Kiftsgate“ rambler

Tato rostlina vytváří květenství o něco později než většina jejích sesterských odrůd. V létě je pokryta jemnými, čistě bílými, divoce vypadajícími růžemi. Ty jsou seskupeny do trsů a příjemně voní. Když kvetení ustoupí dekorativním plodům, objeví se nesčetné množství oranžově červených šípků, které vydrží až do zimy. Na podzim je navíc zkrášlena opadavým listím od jasně zelené až po oranžovou barvu. Tato popínavá rostlina rychle roste a vyžaduje hodně místa. Je velmi odolná a nenáročná a daří se jí ve všech typech úrodných, chladných půd, na slunci i bez něj.

Virginia creeper „Veitchii

Jedná se o virginskou popínavou rostlinu, která je ceněná pro své velké listy. Když teplota klesne, rozzáří se žlutou, oranžovou a červenou barvou. Její ohnivé listy zdobí jemné tmavě modré bobule. Výsledkem je krásný kontrast. Tato liána se velmi snadno pěstuje a může dosáhnout výšky 8 až 10 metrů. Díky svým ostnům se plazí po stěnách, aniž by je poškodil. Je velmi odolná a mrazuvzdorná, ocení stálou, chladnou, dobře propustnou půdu a lze ji pěstovat na slunci i ve stínu.

Čtěte také  Jak používat olivový olej na orchideje?

Okrasná réva ‚Purpurea‘

Tato okrasná liána vyniká velmi dekorativními opadavými listy, které se na konci sezony mění z purpurově zelené na intenzivně fialovou. K tomu přidejte dekorativní a jedlé černé hrozny. Tato odolná rostlina má ráda plné slunce a bohatou, stálou a chladnou půdu.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par Sarraceni-YASS! (@sarraceni_yass)

Vinná réva Coignet

Jedná se o velmi oblíbenou okrasnou liánu pro své velmi velké opadavé listy srdčitého tvaru o průměru 30 cm. V letních měsících se listy zbarvují nahoře do jemně zelené barvy a na rubu jsou načechraně šedé. Na podzim se jejich barvy postupně mění na zlatožlutou a oranžovou a nakonec na šarlatovou. Tyto listy pak zdobí malé modré plody v trsech. Této odolné pozdní rostlině se daří ve všech typech bohaté, neutrální nebo křídové, dobře odvodněné půdy. Je nenáročná na slunce i stín.

Čtěte také  5 tipů pro úspěšný výsev

Hortenzie ‚Winter Surprise‘ Popínavé rostliny

Koncem jara zploštělá hvězdicovitá bílá květenství elegantně zvýrazňují liány této popínavé rostliny. Její husté, stálezelené až polozelené listy se v chladném období zbarvují do krásné tmavě fialové barvy. Je méně impozantní a hodí se do polostínu nebo tlumeného odstínu. Je to popínavá rostlina, která se výborně hodí na balkony a terasy. Tato pomalu rostoucí trnitá rostlina má ráda měkkou, bohatou a humusovitou půdu.

Arktické kiwi

Tato popínavá rostlina je obzvláště atraktivní pro své měnící se listy: na jaře bronzové, v létě zelené s bílými a růžovými varietami a na podzim v odstínech zlaté, růžové a červené. Toto rychle rostoucí opadavé kiwi je méně impozantní a méně odolné. Nejlépe se pěstuje ve slunné, chladné, dobře propustné, bohaté a nevápenaté půdě.


 

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z Zahrada