Vytápění domu v zimě pomocí svíček, téměř bezplatný a velmi snadný tip

vytápění

V tomto článku vám poradíme, jak během letošní zimy efektivně vytápět dům svíčkami.

Letošní sezóna bude zřejmě skutečně náročná, a přesto se cena energií pravděpodobně zvýší. Proto je nutné najít alternativu k elektrickému vytápění.

Vytápění domu v zimě metodou svíček

Následující systém vytápění terakotou a čajovými svíčkami lze použít k vytápění místnosti v domě, aniž byste museli utratit příliš mnoho peněz. K tomu potřebujete nejprve dva hliněné květináče, jeden menší než druhý. Pak budete potřebovat také hliněný talíř nebo kovovou nádobu, například formu na chleba nebo koláč. Budete také potřebovat 4 čajové svíčky a trojnožku.

Jakmile máte všechny tyto prvky po ruce, je čas přejít k instalaci. Začněte tím, že hliněný talíř nebo dortovou formu položíte na trojnožku. Poté zapalte 4 svíčky a umístěte je doprostřed nádoby. Poté na něj položte malý hliněný květináč dnem vzhůru. Nakonec vše přikryjte velkým hrncem, který by měl být rovněž umístěn dnem vzhůru.

Čtěte také  Kaštany: Jak odstranit jejich druhou slupku po uvaření? Odpovězte zde!

Pokud chcete, aby byly květináče vyšší než podlaha, můžete kolem formy umístit několik cihel.

Jak se tato technika zahřívá

Jak jste si možná domysleli, přídavné vytápění funguje na principu tepelného konvekčního proudu. Jinými slovy, hliněný hrnec je zahříván svíčkami. Svíčky přitom uvolňují velmi lehké rozžhavené částice, které stoupají k chladnějšímu povrchu a ohřívají vzduch mezi oběma nádobami.

Tento horký vzduch uniká otvorem ve velkém hrnci. Místnost se tak začne postupně zahřívat, aniž by bylo nutné zapínat klimatizaci.

Bezpečnostní opatření při používání ohřevu svíček

Je důležité sledovat svíčky. Zároveň je třeba mít na paměti, že při jejich příliš dlouhém hoření vzniká hořlavý plyn, který spotřebovává kyslík ve vzduchu. Proto je třeba otevřít dveře nebo okno, aby se zabránilo riziku udušení.

Čtěte také  Nebezpečí pro kočky, pokud opustí dům, proto buďte velmi opatrní.

Kromě toho byste si měli vybírat kvalitní, netoxické svíčky a vyhýbat se svíčkám
vyrobeným ze syntetických produktů. Ideální je vybrat si svíčky z organického rostlinného vosku s přírodní vůní. Kromě toho se vyhněte knotům s kovovým podkladem.

Měli byste také dávat pozor na své děti a domácí zvířata. Neměly by se dostat příliš blízko k hrncům, protože by se mohly popálit. Abyste předešli riziku požáru, nikdy nenechávejte svíčky hořet, když spíte.

Obsah

Davida

David je šéfredaktorem serveru Naturama.cz. Jeho úkolem je motivovat a vést redakční tým k vytváření kvalitních a aktuálních informací o všech oblastech života v domácnosti a zahradničení.
David je také velkým milovníkem přírody a vždy se snaží být v kontaktu s přírodním prostředím. Je členem místního ochranářského spolku a angažuje se v boji za ochranu a zmírnění klimatických změn.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z Správy