Zde je 6 míst, kam byste měli dávat sůl na čištění.

Kromě kulinářských vlastností má sůl také přednosti, které z ní činí dobrého spojence v domácnosti. Sůl se používá k čištění domácnosti a k oživení nádobí nebo vybavení, které se zdá být ve špatném stavu.

Proto je nutné, aby byl vždy k dispozici v každé domácnosti. Objevte 6 míst, kam byste měli v domácnosti dávat sůl.

1 – Posolte si příbory

Máte stříbrné příbory pokryté skvrnami nebo špínou? Sůl je ideálním řešením pro odstranění těchto nežádoucích skvrn. Stačí, když do vroucí vody nasypete dostatečné množství soli. Vložte příbory do vody a nechte přípravek chvíli působit. Poté vyjměte příbory a vyčistěte je. Čištění se provádí běžným mýdlem na nádobí. Jemně mýdlo vetřete a uvidíte, že skvrny zmizí bez odporu. Vaše stříbrné příbory budou jako nové a můžete je znovu používat. Stejný princip čištění se používá k obnovení lesku vašich příborů, pokud začnou být zašlé.

Čtěte také  Čištění trouby pomocí jedlé sody: postup

2 – Vložte sůl do dřezu

Vynikajícím a doporučovaným řešením je čištění dřezu solí, která mu dodá lesk. Občasné nasypání soli do umyvadla zabrání jeho znečištění. Takto bude vždy čistý a používaný. Pokud ji však necháte zašpinit, můžete ji vyčistit. Stačí uzavřít kanál, kterým voda protéká. Poté je osolte a pokapejte octem. Nechte jej chvíli působit a poté otevřete odtok, aby roztok prošel, a opláchněte jej čistou vodou. Skvrny, které se na dřezu usadily, budou odstraněny. Toto řešení mateřství také vyčistí vaše potrubí od odpadu. To umožní snadnou cirkulaci vody.

3 – Vložení soli do připálené pánve

Nezřídka se stává, že se jídlo při přípravě spálí. Přitom se pánev použitá k přípravě jídla připálí a bude se obtížně čistit. Pokud máte v domácnosti sůl, může to být snadné. Stačí posypat dno pánve solí. Nechte ji působit přes noc a druhý den ji vyčistěte. Skvrny od připálenin se snadno odstraní a pánev bude opět lesklá.

Čtěte také  Nejlepší tip na čištění zrcadla bez zanechání stop (pro milovníky úklidu)

To platí i pro měděné hrnce, které byly delší dobu nepoužívané. Jednoduše přidejte do soli trochu přírodní citronové šťávy. Nechte směs působit a umyjte pánev běžným mycím prostředkem. Pánev získá opět svůj původní lesk.

4 – Nasolení plechu na pečení

Po dlouhé době příprav bude vaše varná deska ve špatném stavu. S tím si nemusíte dělat starosti. S pomocí bílého octa a soli je problém vyřešen. Vezměte malé množství octa a přidejte sůl. Oba produkty smíchejte a roztokem potřete varnou desku. Varnou desku otřete čistým hadříkem a mýdlem na nádobí a poté ji opláchněte. Toto proveďte vždy, když dokončíte vaření. Vaše varná deska tak bude vždy v dobrém stavu.

5 – Dejte sůl na toaletu nebo do koupelny

Při každém mytí zanecháváte v koupelně určité množství nečistot. Při praní se tyto skvrny zvětšují a hůře se čistí. Pomocí soli můžete tyto nečistoty snadno vyčistit. Nejprve je očistěte obyčejnou vodou a hadříkem. Poté na potřísněná místa nasypte trochu soli a nechte několik minut působit. Po opláchnutí uvidíte, že skvrny po chvíli zmizí bez jakéhokoli odporu.

Čtěte také  Kotel na pelety: je opravdu lepší než plynový kotel? Řekneme vám vše!

6 – Dejte sůl do šálků na kávu

Po určité době používání můžete zjistit, že šálky ztratily svůj původní lesk. Sůl bude vaším spojencem při obnově lesku vašich šálků. K tomu je třeba ohřát vodu a přidat určité množství soli. Poté vložte šálky do přípravku a nechte je chvíli stát. Poté šálky vyjměte a očistěte je pomocí prostředku na mytí nádobí a čistého hadříku. Uvidíte, že vaše šálky znovu získají svůj lesk. Doporučujeme však provádět toto čištění v pravidelných intervalech, abyste udrželi šálky v dobrém stavu.

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z DOMÁCNOST