Zde se dozvíte, co dělat s pokojovými rostlinami na podzim, aby v zimě neuschly!

Objevte naše nejlepší tipy pro podzimní péči o květiny, aby přežily zimu.

Nechcete přijít o své krásné podzimní květiny? S příchodem zimního období však mají tendenci slábnout. Důvod je jednoduchý: květiny se nepřizpůsobují měnícímu se klimatu. Kromě toho může být problém způsoben nedostatečnou údržbou během podzimu. Abyste tomu předešli, připravili jsme pro vás několik tipů, které vám pomohou připravit rostliny na chladné zimní počasí.

Vyhněte se přesazování

Aby rostlina přežila zimní období, musí mít poměrně silné kořeny. Pokud se však pokusíte rostlinu přesadit na podzim, kořen bude stále velmi slabý. V takovém případě bude obtížné, aby se udržel velmi dlouho. Proto nedoporučujeme přesazování před zimou. S touto operací počkejte do jara. Nezapomeňte také, že rostlina potřebuje ke správnému vývoji dostatek tepla.

Čtěte také  Jak pěstovat cesmínu v květináči? Sen o barevné terase si můžete splnit!

Pokud se však domníváte, že je třeba rostliny urychleně přesadit, doporučujeme tak učinit neprodleně. Dbejte však na to, aby byla půda dobře prokypřená a aby kořenový systém dostával dostatek živin.

Vyvážení živin

Na podzim a na jaře je důležité rostliny dobře přihnojovat hnojivy bohatými na živiny. V zimním období byste však měli zvážit omezení jejich výživy. Jedná se o klidové období, kdy se vývoj rostlin v důsledku klimatických změn zpomaluje. V tomto období dochází k výraznému poklesu tepla a světla. Rostlina neroste tak rychle.

V tomto případě přílišné hnojení problém nevyřeší, pouze urychlí vysychání. S návratem k normálním podmínkám je nutné počkat do další sezóny.

Umístěte rostlinu na dostatečně světlé místo

Zima se vyznačuje poklesem teploty a světla. Světlo je však pro přežití rostliny nezbytným prvkem. Růst rostliny je totiž zajištěn díky fotosyntéze. Díky tomu může normálně růst.

Čtěte také  Co můžete zasadit v prosinci? (Průvodce výsadbou)

Všimněte si, že rostliny, které nejsou v zimě vystaveny světlu, málo kvetou. Kromě toho mají tendenci rychle žloutnout kvůli nedostatku fotosyntézy.

Rostlinu zalévejte střídmě

Zalévání je také tip, který by se neměl zanedbávat, protože zajišťuje výživu půdy i rostliny. Potřeba vody se u jednotlivých rostlin liší. Během podzimu není nutné zeleninu příliš často zalévat. Tato tendence se však mění, jakmile nastane zima. Některé pokojové rostliny je třeba zalévat každý den, aby přežily. Důvodem jsou klimatické podmínky, ve kterých se nacházejí.

Pokud je umístíte do chladné, dobře větrané místnosti, je potřeba vody stále větší. Zde je několik příkladů květin, které v tomto období vyžadují zvýšenou péči:

  • Vánoční kaktusy: tyto rostliny v tomto období dosahují vrcholu růstu;
    Orchideje;
  • Poinsettie neboli vánoční hvězdy: tato pokojová rostlina je ve svátečním období velmi oblíbená. Stačí ji zalévat jednou za dva dny;
  • fialky: jsou velmi citlivé a při vysoké vlhkosti snadno uhnijí.
Čtěte také  Proč se na listech rostlin objevují hnědé skvrny?

Obsah

Johana

Johana je webovou redaktorkou časopisu Naturama.cz. Má více než deset let zkušeností s psaním pro různá média, včetně webových stránek, časopisů a novin. Její práce na webu Naturama.cz se zaměřuje na témata týkající se domu a zahrady, včetně zahradní architektury, zahradního designu a údržby zahrady. Pravidelně publikuje články, tipy a rady na tato témata. Její práce je plná nadšení a vášně!

Napsat komentář

Your email address will not be published.

NEJNOVĚJŠÍ Z Zahrada